Eğitim-Araştırma

“696 Sayılı KHK ile Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Diyalog ve Sendikal Bilinç Kapasitelerinin Artırılması Projesi” eğitimleri gerçekleştirildi

Sendikamızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen “696 Sayılı KHK ile Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Diyalog ve Sendikal Bilinç Kapasitelerinin Artırılması Projesi” eğitimleri Balıkesir Burhaniye Tezmadra Hotelde gerçekleştirildi. Proje eğitimi, grup halinde verildi. Birinci Grup eğitimleri 10-11 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul 4 No’lu Şubeye bağlı ve çevresi illerindeki, ikinci grup eğitimleri ise 14-15 Eylül tarihlerinde Diyarbakır Şubemize bağlı üye ve temsilcilerimize verildi.

Eğitimlerin açılı konuşmaları  Sendikamız Genel Mali Sekreteri İsmail Aydın, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Dere ve Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz tarafından yapıldı.

Açılış konuşması yapan yöneticiler,  dayanışma ve sınıf kardeşliği duygusu içinde birlikte mücadelenin önemine vurgu yaparak, Tez-Koop-İş Sendikasının örgütlü yapısını birlikte büyütmeye devam edeceklerini, bunun için de sendikal eğitimin önemine değindiler.  Eğitimin sınıfsal ve bilimsel öze uygun olarak geliştirilmesinin demokratik sendikal sürece yeni içerik ve boyutlar kazandıracağını, bunun da sendikal bilinç ve bilgi düzeyini daha da yükselterek, sendikal birliği ve dayanışmayı güçlendirerek; Tez-Koop-İş’in son dönemlerdeki yükselişini yeni aşamalara ulaştıracağının altını çizdiler.

Eğitimlerden önce Sendikamızın kısa tanıtım filmi izlendi.

Daha sonra ikişer gün süren eğitimlerde Psikolojik danışman Kadir Akbulut tarafından “İletişimde temel ihtiyaçlar, zamanı yapılandırma ve kabul iletileri”; Tez-Koop-iş Eğitim Müdürü Hasan Aktaş tarafından “Güncel sendikal gelişmeler kapsamında işsizlik, enflasyon ve büyüme verileri”; “Sendikal istatistikler ışığında Türkiye sendikal hareketi ve Tez-Koop-İş”; Av. Dr. Murat Özveri tarafından “Sosyal diyalog mekanizmaları ve hukuki temelleri” ve Dr. Nail Dertli tarafından da “İşçi sağlığı ve güvenliği farkındalık” konularında eğitimler verildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu