Eğitim-Araştırma

İzmir 2 No’lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız İzmir 2 No’lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 10-11 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, eğitimlerin sendikal bilinci ve örgütlü mücadeleyi güçlendireceğini ifade etti. “Tez-Koop-İş Sendikası, 21 şubesi ve temsilcilikleri ile günümüz zor koşullarına rağmen örgütlenmesini daha geliştirmiş ve atılıma dönüştürmüş bir sendikadır. Sendikamızın büyümesi, genişlemesi ve ilerlemesi kazanımlarımızın korunmasını ve daha ileri noktalara ulaştırılmasını güvence altında tutuyor. Bu olumlu süreçten gurur duyuyoruz ve bu sürece emek veren tüm üyelerimizi, temsilcilerimizi ve sendikamız çalışanlarını kutluyoruz.” dedi.

İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Mahmut Çetinkaya da seminer açılışında yaptığı konuşmada eğitim seminerinin faydalı olacağını dile getirerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Eğitim seminerinin ilk günü açış konuşmalarını takiben Tez-Koop-İş tanıtım filmi izlendi. Kurumsal tanıtım filminin ardından Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır toplu iş sözleşmesi süreçleri ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaparak temsilcilerin sorularını yanıtladı. Dr. Emirali Karadoğan’da sendikacılık ve temsilcilik üzerine verdiği temel eğitimde sendikal tarih, işyeri sendika temsilcilerinin görevleri ve önemine dair üyeleri bilgilendirdi.

Seminerin ikinci gününde Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medyanın sendikal örgütlenmedeki rolü ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin çalışma yaşamındaki önemi ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Şiddet ve tacize karşı mücadeleye yönelik uluslararası sözleşmeleri belirtti. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da kadın işçilere ilişkin haklar, işgöremezlik ödeneği, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Eğitim semineri Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen’in, İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin ve eğitimcilerin takdimiyle sertifika töreni gerçekleştirilerek tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu