Haberler

Medıa Markt İşçileri Tez-Koop-İş’te Örgütlendi

Sendikamız Tez-Koop-İş, yıllarca yılmadan sürdürülen ve artık toplu sözleşme görüşmeleri yapılan Tesco Kipa mağazalar zincirinden sonra, şimdi de Avrupa’nın ve ülkemizin en büyük elektronik mağazacılık zinciri olan Media Markt işçilerini örgütledi ve toplu iş sözleşmesi için gerekli çoğunluğa ulaştı.

Türkiye’de 30’u geçen mağazası ve 2 bine yakın çalışanı bulunan Media Markt’taki sendikal örgütlenme, uzun süren özverili bir çalışmanın sonucu olarak gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetkinin verilmesini izleyen süreçte işverene toplu sözleşme görüşme çağrısı yapılacak ve en kısa sürede toplu sözleşme görüşmelerine başlanacaktır.

Sendikamız, tüm işçilere etkili güvenceler getiren, onların yaşama ve çalışma koşullarını geliştirecek bir toplu sözleşmenin bağıtlanması için çaba gösterecektir.

Almanya merkezli çokuluslu bir şirket olan Media Markt’ın, Almanya, Rusya ve Çin başta olmak üzere 18 ülkede 600’den fazla mağazası ve 70 bine yakın çalışanı bulunuyor.

Örgütlenme sürecinde sendikamıza katkı ve desteklerini güçlü biçimde gösteren sendikamız üst kuruluşları Küresel Sendikal Birlik (UNI)’e, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş)’na, demokratik kuruluş ve tüm emek örgütlerine; sendikal duyarlılıkla her türlü özveriyi gösteren Media Markt işçilerine ve bu örgütlenmeyi başarıyla sürdüren sendikamız birimlerinde çalışan tüm yönetici ve uzmanlarımıza teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu