Eğitim-Araştırma

Meme Kanserini Konu Edinen “Yüzleşme” Belgeseli İstanbul’da Gösterildi

Tez-Koop-İş Sendikası, İstanbul’da 26 Şubat 2020 tarihinde meme kanserinin konu edindiği “Yüzleşme” belgeselinin gösterimini düzenledi.

Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösterime Tez-Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Dere ve İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Özcan Kopal ile “Yüzleşme” belgeselinin yönetmeni Nejla Demirci ve Çapa Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Memduh Dursun katıldı.

Sendika üyesi kadınlara ve İstanbul halkının katılımına açık olarak düzenlenen gösterimin açılış konuşması Tez-Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen tarafından yapıldı. Şen, toplumun gereksinimleri konusunda farkındalık yaratmanın sendikaların görevleri arasında olduğunu vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Halk sağlığı düşüncesiyle hareket etmek, toplumun sağlık düzeyini, gelişebilecek sorunları ve bunların nedenlerini, toplumun gereksinimlerini araştırmak, saptamak ve çözüm üretmektir.”

Belgesel gösteriminin ardından katılımcılarla konu üzerine söyleşi yapıldı. Soru-cevap şeklinde düzenlenen söyleşi, meme kanseriyle ilgili detaylı bilgiler ile buna ilişkin neler yapılabileceği üzerine odaklandı.

Tez-Koop-İş Sendikası, “Yüzleşme” belgeselinin gösterimini 4 Mart 2020 tarihinde İzmir Şubesi’nde; 6 Mart 2020 Muğla Şubesi’nde sürdürecektir.

 width=
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu