Haberler

Metal İşçilerinin Grevini Destekliyoruz

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi 15 bin metal işçisi, toplu sözleşme kazanımlarını korumak ve geliştirmek, böylece insanca yaşama ve çalışma koşullarına kavuşmak amacıyla 10 kentte kurulu 22 fabrikada greve başladı. Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre, 19 Şubat 2015 tarihinde greve çıkan işyerlerinin sayısı daha artacaktır.

Uzun süren toplu sözleşme görüşmelerinde sendikanın ücret ve temel haklar konusundaki istemlerine dayatmalarla yanıt veren işveren sendikası MESS, ücret ve parasal sosyal haklarda iyileştirme önerilerine karşı çıktığı gibi çalışanların iş ve sendikal güvencelerinin güçlendirilmesi önerilerine da karşı çıkmaktadır.

Birleşik Metal-İş’in başlattığı grev sefalete, güvencesizliğe ve dayatmalara karşı daha iyi yaşama ve çalışma koşulları için verilen güçlü bir yanıttır.

MESS’in dayatmalarına karşı grev gömleklerini giyen metal işçilerinin onurlu grevini kutluyor; metal işçileriyle tam bir dayanışma içinde bulunduğumuzu vurgulamak istiyoruz.

Türkiye sendikal hareketi tarihine sayısız grev ve direniş deneyimi kazandıran metal işçilerinin mücadelesini kutluyor ve başarıya ulaşacağına inanıyoruz.

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI 
GENEL YÖNETİM KURULU
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu