Toplu İş Sözleşmesi

Migros 23’üncü Dönem Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

Tez-Koop-İş Sendikası ile Migros Ticaret A. Ş. ve bağlı işyerlerini kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 30 Mart 2020 tarihinde anlaşma sağlandı.

Toplu iş sözleşmesi anlaşmasının sağlandığı toplantı, Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni koronavirüs salgını nedeniyle Ankara’daki Tez-Koop-İş Sendikası Genel Merkezi’nden ve İstanbul’daki Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden katılımların olduğu video konferans yoluyla yapıldı. Video konferans toplantısına Tez-Koop-İş adına Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Levent Koç ile Toplu Sözleşme Uzmanı Av. Tülay Javanshır katılırken işvereni İnsan Kaynakları, Endüstri İlişkileri ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, Endüstri İlişkiler ve Destek Hizmetler Direktörü Serdar Kaşıkcı, Endüstri İlişkileri Grup Müdürü Kürşat Peker ve Av. Kamil Emre Görgün temsil etti.

Migros ile sürdürülen 23. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde sağlanan anlaşmayı değerlendiren Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, küresel koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarını çok zor şartlar altında yürüten tüm market çalışanlarına teşekkür ederek “bu süreçte market çalışanlarının hakları için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Migros İnsan Kaynakları, Endüstri İlişkileri ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak ise anlaşmadan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Migros Ticaret A. Ş. ve Bağlı İşyerleri İşletme Toplu İş Sözleşmesi 1 Ocak 2020-31 Aralık 2022 tarihlerinde yürürlükte kalacaktır. 

Anlaşmaya göre birinci yıl brüt ücretlere kıdem yıllarına göre yüzde 14 ile yüzde 19 arasında değişen oranlarda; ikinci ve üçüncü yıl ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlenen yıllık TÜFE artışı oranında zam yapılacaktır. Sosyal hak ve yardımlarda yıllık yüzde 11 ile yüzde 15,5 arasında değişen oranlarda artış yapılacaktır.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu