Örgütlenme

Samsun Şubesi 11. Genel Kurulu Yapıldı

Samsun Şubesi 11. Genel Kurulu 23 Haziran 2021 tarihinde yapıldı.

Genel Kurulun açılışından sonra yapılan Divan Başkanlığı seçiminde Genel Sekreter Hakan Bozkurt Divan Başkanlığına, Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen Divan Başkan Yardımcılığına, Selin Kökten ile Meryem Sarıkuş Divan üyeliklerine getirildi.

Genel Sekreter Hakan Bozkurt, pandemi koşullarında sendikal etkinliklerin ve genel kurulların kısıtlamalarla gerçekleştirildiğine dikkat çekerek aylar öncesinde yapılması kararlaştırılan genel kurulun ancak toplanabildiğine işaret etti.

Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlara değinerek, siyasal iktidarın algı yönetimi ile gündemi belirlemeye çalıştığını vurguladı. Sayın, Karadeniz Bölgesinde sendikal örgütlemeye yönelik çok ileri adımlar atıldığını ve bu sürecin yeni örgütlenme hedefleriyle daha da ileri noktalara taşımaya çalışacaklarını belirtti:

Yapılan seçimler sonucunda Samsun Şubesi karar organları şöyle oluştu:

Şube Yönetim Kurulu: Tarık Sayın (Şube Başkanı), Buket Özden (Şube İdari Sekreteri), Mustafa Kemal Apaydın (Şube Mali Sekreteri), Ergin Kanca (Şube Örgütlenme Sekreteri),  Atanur Öztürk  (Şube Eğitim Sekreteri).

Şube Denetim Kurulu: Kaan Çöcen, Sibel Akman, Nihal Yıldız.

Şube Disiplin Kurulu: Keriman Anakök, Duygu Şekeroğlu, Zeynep Akkuş.

Göreve seçilen tüm şube karar organları üyelerini kutluyor ve  çalışmalarında başarılar diliyoruz.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu