Örgütlenme

Samsun’da İşçi Dayanışma Tiyatro Günleri Etkinliği Düzenlendi

Sendikamız Samsun Şubesi, herkesi tiyatro ile tanıştırma projesi kapsamında 5-9 Haziran 2023 tarihlerinde Düşevi Sahne’de “İşçi Dayanışma Tiyatro Günleri” düzenledi.

Samsun Şubemize bağlı üye ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Düşevi Oyuncularının 25. yılında hazırladıkları, Cem Kaynar’ın yazıp yönettiği ve Ferda Kaynar ile birlikte oynadığı “BİR TAHTIMIZ EKSİK MACBETH” oyunu sahne aldı.

Oyun sonunda Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın açıklamalarda bulundu. Sayın “Etkinliğin düzenlenmesinde ve organizasyonunda emeği geçen tüm yönetici ve temsilci arkadaşlarıma teşekkür ederim. Biz örgütlü mücadelenin gücüne inanan ve bunun gereğini yapan bir sendika olarak üye sayımızı 110binin üzerine çıkarmayı başardık. Yaptığımız eylemler ile de işçi arkadaşlarımızın haklarını almayı başardık. Şimdi sıra işçi arkadaşlarımızın ruhunu beslemeye geldi. Bunun için de Samsun’da hiç yapılmamış bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlik tam bir işçi-sendika ve Düşevi Oyuncuları imecesi ile oldu. Bu sebep ile her zaman işçinin yanında olan Düşevi Oyuncularına teşekkür ederiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu