Eğitim-Araştırma

Samsun’da Meme Kanseri İçin Farkındalık Toplantısı ve Belgesel Gösterimi

Sendikamız “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası “çerçevesinde 13 Ekim 2021 tarihinde Samsun 19 Mayıs Ondokuz Üniversitesi (OMÜ)’nde seminer ve belgesel gösterimi etkinliği gerçekleştirdi.

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt,  Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer Kamalı, öğretim görevlileri ve üyelerimiz katıldı.

Genel Sekreter Hakan Bozkurt etkinlik açılışında meme kanserinin toplum sağlığı için önemini vurgularken OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk meme kanserinin önlenmesine ilişkin önemli bilgiler sundu ve  Tez-Koop-İş Sendikası’nın böylesi bir etkinlik düzenlemiş olmasından dolayı kutladıklarını ifade ederek başarılar diledi.  OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer Kamalı, Türkiye ve Dünyada yaşanan meme kanseri olgularını kıyaslamalı biçimde ortaya koydu.

Etkinlik, meme kanseri temalı belgesel “Yüzleşme” filminin gösterimi ile devam etti. Gösterim sonunda belgesel yönetmeni Nejla Demirci “Yüzleşme”nin gerçekleşme öyküsünü anlattı ve toplumda meme kanseri farkındalığının arttırılması zorunluluğuna değindi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu