HaberlerManşet HaberlerToplu İş Sözleşmesi

Sosyal Güvenlik Kurumu Üyelerimize Yönelik Eğitim Semineri Gerçekleşti

Sendikamız Tez-Koop-İş tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen eğitim semineri 17 -18 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seminerde açış konuşmalarını Sendikamız adına Genel Sekreterimiz Hakan Bozkurt, SGK Personel Daire Başkanı Ahmet Kavgacı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanı Burak Sağlam ve TÜHİS Uzmanı Ahmet Sarıkaya yaptı. Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt yaptığı konuşmada “Sendikamız çok uzun yıllardır Sosyal Güvenlik Kurumunda örgütlüdür ve kurumda uygulanmakta olan toplu iş sözleşmesi ise yılların emeğiyle oluşturulmuş, ülkemizin en iyi toplu iş sözleşmelerinden biridir. Bu eğitimin amacı toplu iş sözleşmesinin uygulamasında birlik sağlamak, aksaklıkları gidermek ve sosyal diyaloğumuzu arttırmaktır.” ifadelerini kullandı.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır, SGK toplu iş sözleşmesi maddeleri ve uygulanmasına ilişkin yaşanan sorunlar, İş Kanunu ve yönetmelikler, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplu iş sözleşmesi taraflarını temsil eden yetkililerin, SGK çalışanlarının sorularına yanıtlar vermesi ile eğitim semineri tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu