Eğitim-Araştırma

Temsilcilere Yönelik Eğitim Semineri Gerçekleşti

Sendikamız Ankara 3 No’lu Şubesi, Kocaeli Şubesi ve Bursa Şubesine bağlı TÜBİTAK işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Hotel’de 19-20 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirdi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının anlam ve önemini belirterek bayramı kutladı. Sebahattin Şen, sendikal eğitimlerin önemini vurguladı ve eğitim seminerlerini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Cemal Yarga ile Kocaeli Şube Başkanı Engin Şevket Şimşek seminer açılışında yaptıkları konuşmalarda, eğitim seminerinin sendikal bilinçlenmeye boyut kazandırdığını belirterek faydalı olmasını dilediler.

Açış konuşmaları ardından Tez-Koop-İş tanıtım filmi izlendi.

Eğitim seminerinde Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran; “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Çalışma Yaşamında Kadın” konulu sunumunu gerçekleştirerek eşitliğin yaşamın her alanında sağlanması amacıyla Sendikamızın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız, Sosyal Güvenlik Kurumu yardımları ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevaplandırdı.

Seminerin ikinci günü hukukçu  Dr. Murat Özveri, toplu iş sözleşmelerinin süreçleri  ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitim semineri temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu