Eğitim-Araştırma

Tez-Koop-İş Antalya Şube’de Temel Sendikal Eğitim Seminerleri Yapıldı

16-17 Eylül 2019 tarihinde Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube’de temel sendikal eğitim seminerleri yapıldı.

Migros, Carrefoursa, Media Markt, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Barosu ve Antbirlik’te çalışan üyelerimizin ve temsilcilerimizin katıldığı temel sendikal eğitim seminerlerinde Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ve  Antalya Şube İdari Sekreteri Özgür Tingir yer alırken seminerler Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır tarafından gerçekleştirildi.

16 Eylül 2019 tarihli Pazartesi günü yapılan eğitimde Migros, Carrefoursa, Antbirlik ve Media Markt işyerlerinde çalışan 75 üye ve temsilcimiz yer aldı. Dört ders üzerinden gerçekleştirilen seminerin açılış konuşması Sebahattin Şen tarafından yapıldı. Şen “Sendikal eğitimlere genel merkez olarak son derece önem veriyoruz. Üyelerimizin sendikal bilinç ve kimliğinin gelişmesi stratejik nitelik taşıyor. Seminerlerimiz Türkiye çapında sistematik ve düzenli yapılacaktır” ifadelerini kullandı. Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ise “Türkiye hızla krize giriyor. Bu olağanüstü sürece hazırlıklı olmalıyız. Eğitimler buna hizmet ediyor” açıklamasını yaptı. 

Aynı gün Antalya Barosu’nda işyeri eğitimi gerçekleştirildi. Seminere 13 üyemiz katıldı.

17 Eylül 2019 tarihli Salı günü yapılan seminere ise Antalya merkezinde yer alan Migros ve Carrefoursa’da çalışan 75 üyemiz ve  işyeri temsilcimiz katıldı. Açılış konuşması yapan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen “Seminerler sendikamızın yapısal değişimini sağlayan bir atılımdır. Bu atılımı sürekli hale getireceğiz. Hepinizin desteğini ve aktif katılımını bekliyoruz”  dedi. Seminer 4 ders üzerinde gerçekleştirildi.

Ayrıca aynı gün Akdeniz Üniversitesi’nde de işyeri eğitimi yapıldı. Otuz kişinin katıldığı seminerde en dikkat çeken şey yeni üyelerimizin katılımı oldu.




İlgili Makaleler

Başa dön tuşu