Örgütlenme

Tez-Koop-İş’in Üye Sayısı 70 Bin’i Aştı

 width=

İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2019 Temmuz ayı istatistikleri yayınlandı.

İstatistiklere göre toplam işçi sayısı 13 milyon 764 bin 63 iken 1 milyon 894 bin 170 sendikalı işçi ile sendikalaşma oranı yüzde 13,76 olarak açıklandı.

Sendikamız Tez-Koop-İş’in faaliyet gösterdiği 10 Nolu Ticaret, Büro, Eğitim ve Güzel Sanatlar işkolunda ise 3 milyon 587 bin 328 işçi bulunuyor. Açıklanan verilere göre Sendikamız Tez-Koop-İş, 70 bin üyeyi geçerek işkolunun yine en büyük sendikası olmayı sürdürüyor. Tez-Koop-İş aynı zamanda Türk-İş’e bağlı sendikalar arasında en büyük üçüncü, ülke genelinde ise en büyük beşinci sendika konumunda.

Sendikamız Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, 70 bin üyeye ulaşmanın önemli bir eşik olduğunu vurgulayarak işkolunda ve ülke genelinde sendikal örgütlülüğü arttırmak, insan onuruna yakışır çalışma koşullarını sağlamak için mücadelenin tüm boyutlarıyla sürdürüldüğünü belirtti. Özdemiroğlu, sendikal örgütlenmenin çağrı merkezleri başta olmak üzere tüm işkolunu kapsadığını belirterek örgütlenmeye emek veren tüm sendikamız üyelerine, örgütlenme görevlilerine, şube ve genel merkez yöneticilerine teşekkür etti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu