Manşet HaberlerToplu İş Sözleşmesi

TÜBİTAK’ta Ücret İyileştirilmesi Yapıldı

Sendikamız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı arasında 1985 yılından bu yana yirmi dönemdir toplu iş sözleşmesi imzalanmaktadır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların giderek ağırlaştığı, alım gücünün her geçen gün düştüğü, yoksullaşmanın arttığı bu dönemde üyelerimiz üzerindeki mali baskıların azaltılmasını sağlamak için Sendikamız tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı’ndan, üyelerimizin ücretlerini iyileştirmesi talep edilmiştir.

Sendikamız temsilcilerine verilen bilgi doğrultusunda, sendikamız üyelerinin ücretlerinin iyileştirilmesi talebi ile işveren tarafından yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinin “İşe Alma, Deneme ve Derece-Kademe İlerlemesi” başlıklı maddesine uygun olarak işverenin belirlediği usul ve esaslara göre derece ve kademe ilerlemesi yapılarak bazı unvanlarda çalışan üyelerimizin ücretleri arttırılmıştır.

Sendikamızın, yapılan ücret artışı düzenlemesinden yararlanmayan üyelerimiz açısından ücretlerin artışı ve üyelerimizin ücretleri arasındaki dengenin korunmasına ilişkin talebi ve çalışmaları devam etmektedir.

Üyelerimizin sorunlarını insancıl, ekonomik ve sosyal ilişkilerin karşılıklı iyi niyet ilkeleri ışığı altında ve barışçı bir düzeyde, toplum yararına çözmemize destek ve taraf olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı’na üyelerimizin yaşadıkları ekonomik ve sosyal mağduriyetleri gidermek için düzenleme yaptıkları ve emek verdikleri için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu