Haberler

Tüm Eğitim Emekçilerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 data-lazy-src=

Eğitimin başarısında ve niteliğinin geliştirilmesinde eğitim emekçileri temel ve birincil rol oynar. Onlar bugünün çocukları ve gençlerinin yarın ülke kurumlarının bir parçası haline gelmesinde büyük sorumluluk alırlar.

Yarının onurlu, umutlu, dürüst, çalışkan ve zeki insanlarını yetiştirmek; insanlığın evrensel değerlerini ve ortak ilkelerini canlı tutmak, eğitim emekçilerinin üstlendiği sorumluluğun bir parçasıdır. Dolayısıyla eğitim emekçisine ve eğitim kurumuna destek vermeyen bir ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi olanaksızdır. Böyle bir ülke geleceği aydınlık temelde oluşturamaz. Eğitim emekçilerinden sorumluluklarını yerine getirmeleri bekleniyorsa her şeyden önce onlara hak ettikleri değer verilmelidir.

Sosyal güvenceli, sendikalı, toplu sözleşmeli ve demokratik hakları barındıran bir çalışma yaşamı olmaz ise eğitim emekçilerinin ülke geleceğine katkıda bulunması beklenemez.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin kendisine verdiği “Başöğretmen” unvanını kabul etmesinin yıldönümü olan 24 Kasım’da, onun “yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü yineliyor ve bu anlamıyla tüm eğitim emekçilerinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz. 

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI
GENEL YÖNETİM KURULU
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu