Haberler

15 Temmuz 2016: Demokrasi Tarihimizin Kanlı Günü…

Cumhuriyet tarihimizin en kara günlerinden biri 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşandı.

Yıllarca başta emniyet teşkilatı ile ordu içine yerleştirilen ve birçok askeri birlikte komuta kademesini ele geçiren gerici-terörist Fetullah Gülen cemaati üyeleri, 251 insanımızın yaşamını yitirmesine neden olan darbe girişiminde bulundu. Terörist Fetullah Gülenci askerler ve emniyet mensupları, ellerinde bulunan silahlarla sivil halka ve kendilerine karşı çıkan güvenlik güçlerine kurşunla ve bombayla karşılık verdi.

Darbe girişimi halkın ve darbe karşıtı askerlerin canlarını ortaya koyarak direnmesi sonucu engellenebildi.

Unutulmaması gereken ana nokta; 15 Temmuz 2016 darbe girişimi, tartışmasız biçimde demokratik siyasal yaşamı yok etmeye yönelen; ülkenin laik, sosyal ve hukuk devleti niteliğini yerle bir etmeyi amaçlayan; Türkiye’yi daha da bağımlı kılmayı hedefleyen gerici-faşist bir hareketin adı olduğudur.

15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi için hayatlarını ortaya koyan, aralarında İstanbul’da Media Markt işyerinde çalışan üyemiz Muharrem Kerem Yıldız’ın da bulunduğu tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor ve darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha kınıyoruz.

 

Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu