Manşet Haberler

15 Temmuz Darbe Girişiminin 3. Yılı: Demokrasiye Evet, Darbelere ve Otoriterliğe Hayır!

Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbe girişiminin 3. Yıldönümünde demokrasiye, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve laikliğe duyduğumuz güven ve bağlılığı bir kez daha onurla belirtmenin gerekli ve zorunlu olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Darbe ve darbe girişimlerinin gerçek anlamda engellenmesi, yasama, yürütme ve yargı erkinin tek elde toplanmaması ve bağımsızlığıyla; demokratik hak ve özgürlüklerin geliştirilmesiyle; katılımcı demokrasinin güçlendirilmesiyle; hukuk devleti kurallarının tam ve eksiksiz biçimde uygulanmasıyla; otoriterliğe kapalı bir siyasal sistemi yaşama geçirmekle  olanaklıdır.

Ülkemiz tarihi yönünden son derece önemli olan 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin engellenmesi için yaşamlarını ortaya koyan, aralarında İstanbul’da Media Markt işyerinde çalışan üyemiz Muharrem Kerem Yıldız’ın da bulunduğu tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyoruz.

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu