Manşet Haberler

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

1914-1918 yılları arasında süren Birinci  Dünya Savaşı’nın ardından, Anadolu ve Trakya’nın emperyalistler tarafından işgal edildiği; açlığın, yokluğun ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, ülkemizin  kurtuluş ve kuruluşunun başlangıcı olmuştur.

101 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da başlatılan bu büyük direnişin ortaya koyduğu bağımsızlık ve özgürlük coşkusu, bugün  bizlerin güç ve onur kaynağıdır.

Cumhuriyetin, demokrasinin ve laikliğin yaşatılması için genci ve yaşlısıyla tüm kişi, kurum ve kuruluşlarımıza ve özellikle Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. 

Tüm ülke gençliğine armağan edilen bu bayram gününde ülkemizin geleceği olan gençlerimizin yaşadığı eşitsiz eğitim sorunları ile işsizlik sorunları başta olmak üzere tüm sorunları ortadan kaldırılmalı; nitelikli ve bilimsel eğitim, güvenceli iş, insanca yaşama ve çalışma koşuları sağlanmalıdır. Çünkü bir ülke için gençlerini yitirmek, geleceğini yitirmek anlamına gelmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda belirleyici önemi bulunan 19 Mayıs 1919’un 101. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, tüm gençlerimizin ve yurttaşlarımızın Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.


Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu