Eğitim-AraştırmaGenelManşet Haberler

Adana 1 No.lu Şube İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Adana 1 No.lu Şubesi işyerleri sendika temsilcilerine yönelik eğitim 14 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Adana 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Oğuz ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Uzmanı Dr. Emirali Karadoğan ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar sendika eğitimlerinin Türkiye’deki sendikal hareket bakımından öneminin altını çizerek Tez-Koop-İş Sendikasının sendikal eğitime verdiği önemi vurguladı.

Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, sendikal hareketin önemini vurguladı ve şunları söyledi:

“Sendikaların taşıdığı sorumluluk, güvencesizlik ve yoksulluğun kural haline geldiği böylesi dönemlerde çok daha büyük bir önem kazanıyor. Gücünü örgütünden alan Sendikamız, üyelerimizin yaşam standartlarının yüksek enflasyon oranlarına karşı korunması, emeğin ekonomik büyümeden pay alması için mücadele ediyor; bölüşümdeki adaletsizliğe karşı ses yükseltmeyi sürdürüyor.”

Şen, Tez-Koop-İş Sendikası olarak 60 yılı aşkın süredir sendikal mücadelemizi ısrarla ve güvenle sürdürdüğümüzü konuşmasında dile getirdi.

Eğitim Seminerinde Dr. Emirali Karadoğan temel sendikacılık ve temsilcilik ile sendikal ilişkilerde hiyerarşi konularında sunumlarını gerçekleştirdi. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi.

Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu