Haberler

Adana 1 Nolu Şube’de Rekor Eğitim

Adana Şubesinde 16-17-18 Nisan tarihlerinde İşyeri Komiteleri ve İşyerlerinde: Mersin Forum Migros, Mersin Forum Media Mark, Mersin Kipa, Mersin Hiper Carrefour-Sa, Adana 5 M Migros, Adana Optimum Media Markt, Adana M1 Media Markt veAdana Hiper Carrefour-Sa olmak üzere toplamda 13 eğitim yapıldı. 350 işçinin katıldığı eğitim interaktif bir biçimde gerçekleşti.İlk defa Türkiye çapında işyerlerinde sistematik düzeyde bu biçimde bir eğitim yapıldı.

İşyerlerinde yapılan eğitimlerde temel iş hukuku ve Sendika-İşyeri ilişkisi konusu işlendi. Şubemizde yapılan İşyeri Komiteleri Eğitimlerinde ‘İşyeri komiteleri nedir? işlevi-işleyişi,Türkiye nereye gidiyor? konusu işlendi.’

Seminerlere : Şube Başkanı Hülya Özcan Şube, İdari Sekreteri İbrahim Halil Bebe, Şube Mali Sekreteri Fikret Yaşar, Şube Örgütlenme Sekreteri Ercan Kamaş, Şube Eğitim Sekreteri İnan Yıldız ve Şube Disiplin Kurulu Başkanı Yahya Doğan katıldı.

Şube Başkanı Hülya Özcan seminerlerin açılış konuşmalarını yaptı. Seminerlerin ve özelliklede işyeri eğitimlerinin sistemli yürütüleceğini açıkladı. Adana Şubesi’nin ileriye daha ileriye taşıyacağız dedi. Eğitimler bizim için yaşamsaldır diye vurguladı. Şube İdari Sekreteri İbrahim Halil Bebe’de konuşmasında Eğitim ve Sendikal çalışmaların önemi üzerinde durdu.

Seminerler Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi.

Adana şubemizde Eğitim çalışmalarımız sistematik olarak devam edecektir.

Ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Şubemizce yapılan Emekçi kadın temalı fotoğraf yarışmasında ilk üçe giren:

Ayfer ÇALIK Adana optimum Media Markt

Özlem Çakır Mersin Kipa

Ümran ÜNLÜ Adana Carrefour-Sa Üyelerimize Şube Yönetimimizce hediyeleri de verildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu