Örgütlenme

Ankara 1 No’lu Şube 20. Genel Kurulu

Sendikamız Ankara 1 No’lu Şube 20. Genel Kurulu 7 Mayıs 2022 tarihinde toplandı ve şube başkanlığına yeniden Mustafa Kirman seçildi.

Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kirman açılış konuşmasında şunları söyledi: ‘‘Tüm ekonomik, sosyal ve siyasal olumsuzluklara rağmen ülkemizin geleceğine, insanlarına, onların emeğine ve örgütlü sendikalara duyduğumuz güveni ve inancımızı korumaya, bu inancı güçlendirmeye kesin olarak kararlıyız. Sendikamız Tez-Koop-İş’in, salgın dönemi sürecinde tüm emekçilerin, ekonomik ve demokratik hakları konusunda gösterdiği kararlılığı özellikle vurgulanmak istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu aşamada bize düşen görev; Sendikamız Tez-Koop-İş’in bayrağını daha da yükseltmek ve bu bayrağı işkolunun binlerce işyerlerinde onurla ve gururla dalgalandırmaktır’’ dedi.

Ankara 1 No’lu Şube Genel Kurulu’nun açılışından sonra yapılan Divan Başkanlığı seçiminde Divan Başkanlığına Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Divan Başkan Yardımcılığına Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Cemal Yarga, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Levent Koç, Divan üyeliklerine Ebru Cura ve Deniz Öztürk seçildi.

Konuşmalar ardından yapılan seçimlerde şube karar organları  şöyle oluştu:

Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı: Mustafa Kirman

Şube İdari Sekreteri: Özgür Noyan

Şube Mali Sekreteri: Ömer Köle

Şube Örgütlenme Sekreteri: Çetin Güneş

Şube Eğitim Sekreteri: Pınar Gürkan Şahiner

Şube Denetim Kurulu: Yücel Akyel, Karip Özdemir, Murat Bulut.

Şube Disiplin Kurulu: Hulus Özen, Barış Uslu, Tamer Babuz.

 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu