Eğitim-Araştırma

Ankara 2 No.lu Şubesi Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 2 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 16-17 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara 2 No.lu Şube İdari Sekreteri Fahrettin Cengiz’in eğitim seminerini açış konuşmasının ardından,  Şube Başkanı Mustafa Özgen yaptığı konuşmasında eğitim seminerinin sendikal bilinci arttırması, birlik ve dayanışmayı güçlendirmesini dileyerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen de konuşmasında sendikaların güçlerini üyelerinin birliğinden, mücadele inancından, dayanışmadan ve sendikal örgüt yaşamına doğrudan katılımından aldığını vurguladı. Sendikal eğitimlerin, farklı kapsam ve daha geniş katılımlarla yenileceğini ifade etti ve Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu adına üye ve temsilcileri selamladı.

Açış konuşmalarını takiben işçilerin temel hakları ve Yargıtay kararları konusunda Av. Dr. Murat Özveri bilgi verdi. Seminerinin ilk günü temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.

Seminerin ikinci günü kurumsal tanıtım film gösterimi ile başladı.  Sendikamız Eğitim, Basın ve Yayın Uzmanı Merve Demirkıran’ın gerçekleştirdiği sunumda Türkiye’de işçilerin sendikal örgütlenmesine ilişkin sorun ve çözüm önerileri tartışıldı. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal güvenlik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen’in ve Ankara 2 No.lu Şube Başkanı Mustafa Özgen’in sendikal faaliyetlere ilişkin konuşmalarının ardından sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu