Eğitim-Araştırma

Ankara 2 No’lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Ankara 2 No’lu Şubemize bağlı işyerlerinde bulunan işyeri temsilcilerine yönelik eğitim semineri 7-8 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

7 Ocak 2022 tarihinde Akar İnternational Hotel’de düzenlenen, Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı temsilci eğitim semineri açılışında konuşan Ankara 2 No’lu Şube İdare Sekreteri Fahrettin Cengiz, Şube Başkanı Mustafa Özgen ve Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal eğitimin önemine değindiler. Açış konuşmalarından sonra sendikamızı tanıtan video izlendi. Daha sonra Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran, “Tez-Koop-İş Sosyal Medyasının Önemi ve Geliştirilmesi” ve ‘‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Seminerde sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, temsilcilerimizi toplu iş sözleşmesi hakkında bilgilendirdi ve çalışma yaşamına ilişkin genel bir değerlendirme yaptıktan sonra İletişim Uzmanı Kadir Akbulut’un “İletişimde Temel İhtiyaçlar, Zamanı Yapılandırma, Yaşam Pozisyonları ve Kabul İletileri” konularını ele alındığı ders temsilcilerimizin soru ve katkıları ile tamamlandı.

8 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen ikinci seminerde Tez-Koop-İş Eğitim Bürosu Müdürü Hasan Aktaş tarafından güncel sendikal gelişmeler ile temsilcinin görev, yetki ve sorumlulukları konuları işlendi. Öğleden sonra Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu yönetici ve temsilcilerimize hitaben bir konuşma yaparak çalışma yaşamına ilişkin  birçok konuya değindikten sonra, sendikamızın yürüttüğü çalışmalar üzerine açıklamalarda bulundu. Özdemiroğlu, işkolunun en büyük, Türk-İş’in ikinci büyük sendikası olmanın gururu ile bütün saldırılara karşı demokratik sendikal haklar için mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Eğitimimizin son bölümünde Av. İlker Koç, yasal konulara ilişkin  bir sunum yaptı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu