Eğitim-Araştırma

Bursa Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Bursa Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 1-2 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açış konuşmasını yapan Bursa Şube Başkanı Bülent Çetin, anayasal ve yasal haklarının bilinci ile örgütlü mücadelenin devam edeceğine ve sendikal eğitimlerin, sınıf bilincini, birlik ve dayanışmayı güçlendirdiğine vurgu yaptı. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal eğitimlerin haklarımızı ve kazanımlarımızı koruduğunu ve geliştirdiğine vurgu yaparak; düşüncede, eylemde ve mücadelede birliğin ancak bu eğitimlerin sürekliliğiyle mümkün olduğuna dikkat çekti.

Tez-Koop-İş tanıtım filmi gösterimi ile başlayan eğitim semineri; Av. Dr. Murat Özveri’nin işçilerin temel hakları konusundaki bilgilendirmeleriyle devam etti.

Seminerin ikinci günü, Eğitim, Basın ve Yayın Uzmanı Tuğçe Şenel etkili iletişim konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ardından Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız, sosyal güvenlik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevaplandırdı.

Eğitim semineri sertifika töreni ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu