Haberler

Electro World İşçisinin Sendika Mücadelesi Konya’daydı

Sendikamıza üye oldukları için işten atılan Electro World işçileri için 18 Mayıs 2013 tarihinde Konya M1 Alışveriş Merkezi önünde kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ankara’da Ankamall Electro World Mağazası önünde 23 Nisan’da yapılan ilk basın açıklamasının ardından sendikamız, bu kez Konya Electro World mağazası önündeydi. Electroworld işvereninin sendika karşıtı tutumunu kamuoyuyla paylaşmak ve sendikalı oldukları için işten atılan işçilerin işe geri alınmasını istemek için ikinci kitlesel basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasından hemen önce katılımcılara seslenen Genel Eğitim Sekreteri Haydar Özdemiroğlu, “Electroworld işvereni işçilerin anayasal hakkı olan sendikalaşma hakkına engel olmakta, suç işlemektedir. Konya halkının huzurunda Electro World işvereninin sendika karşıtı, hukuk tanımaz, insanlık dışı tutumunu kınıyor, kabullenmiyor ve protesto ediyoruz. Electro World işvereni, üyelerimizi baskı ve tehdit altında tutan uygulamalarından derhal vazgeçmelidir. Sendikamız mücadeleci bir geleneğe sahiptir. Bu birikim ve geleneği işverene hatırlatmasını iyi biliriz” dedi.

Basın açıklamasını okuyan sendikamız Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Salih Gönüllü, “Electro World, sırtından milyonlarca dolar kazandığı işçilerin sendikalaşma iradesine saygı duymalıdır. Anayasal haklarını kullanarak sendikalı oldukları için işten atılan Electro World işçileri, derhal işe geri alınmalıdır.”dedi.

Coşkuyla geçen basın açıklamasına, Sendikamız yöneticileri, çok sayıda Tez-Koop-İş üyesi, işten atılan Electro World işçileri, Türk-İş Konya il Temsilcisi Necati Kökat’ın yanı sıra Türk-İş ve DİSK’e bağlı sendikaların temsilci ve üyeleri de katıldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu