Örgütlenme

Erzurum Şubemizden ETÜ’nün Sokak Hayvanlarına Yönelik Uygulamasına Destek

Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı bugünlerde sokak hayvanlarını unutmayan Erzurum Teknik Üniversitesi’ne sendikamız tarafından destek verildi.

Erzurum Teknik Üniversitesi Genel Sekreterliği tarafından kampüste başlatılan bu uygulamayı desteklemek amacıyla Erzurum Şubemiz sokak hayvanları için temin edilen mamalarla birlikte 9 Şubat 2021 tarihinde üniversiteyi ziyaret etti. Etkinliğe Erzurum Şube Başkanımız Hakan Kurt, Şube Mali Sekreterimiz Necdet Kargu, İşyeri Baştemsilcimiz Mehmet Zeki Kacur ve sendika üyelerimiz katılım sağladı.

Erzurum Şube Başkanımız Hakan Kurt, “Doğa ve şehir ekosistemine adapte olmuş bu hayvanları, doğal hayatlarından koparmadan barınma, beslenme ve bakımlarının sağlanması her insanın görevidir.” diyerek sokak hayvanlarına yönelik farkındalığın oluşması gerektiğine dikkat çekti. Erzurum Şube Başkanımız Hakan Kurt, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak’a üniversitenin başlatmış olduğu bu uygulamadan ötürü teşekkürlerini bildirdi. Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak yaşamı paylaştığımız dostlarımıza sahip çıkmanın insani bir görev olduğunu belirterek göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı sendikamıza tebriklerini ve teşekkürlerini iletti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu