Manşet HaberlerÖrgütlenme

Gaziantep’te Depremzede Üyelerimiz ve Aileleriyle Psikososyal Destek Etkinliği Gerçekleştirildi

Sendikamız Gaziantep Şubesi ve uluslararası örgütümüz UNI Global işbirliğiyle, depremzede üyelerimiz ve aileleri için düzenlenen psikososyal destek etkinliği, 19 Ağustos 2023 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Programa 6 Şubat depremlerinden yoğun biçimde etkilenen Adıyaman ve Kahramanmaraş illeri ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde konteynerlerde yaşamını sürdüren üyelerimiz ve aileleri katıldı.

Aileleriyle birlikte Gaziantep’e gelen üyelerimiz, kahvaltı sonrasında uzman psikologlarca yürütülen psikoeğitim çalışmasında bir araya geldi. Bu kapsamda ailelere deprem sonrası kaygı ve mücadele stratejileri hakkında bilgi aktarılırken, üyelerimizden ve ailelerinden gelen sorulara uzman psikologlarca yanıtlar verildi.

Çocuklar için yürütülen etkinlikte ise Türkiye Kalkınma Vakfı uzmanlarınca farklı alanlarda oluşturulan atölye çalışmalarında “Beceri Kazanma Ve Güçlendirme” aktiviteleri gerçekleştirildi.

Eğitim programı sonrasında üyelerimiz ve aileleri ile birlikte Gaziantep Hayvanat Bahçesi ziyaret edildi. Akşam yemeği sonrası üyelerimiz ve aileleri otobüslerle illerine uğurlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu