Haberler

Gebze ve Bursa Şubesinin Seminerleri Gerçekleştirildi

Gebze ve Bursa Şube seminerleri, Gümüldür tesislerinde 17 ve 18 Eylül günlerinde yapıldı. Seminer programı Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın’ın konuşmasıyla açıldı.

Aydın, ” Demokrasi ekmek, su ve nefes kadar yaşamsaldır. Demokrasinin özü halkın iradesidir. Yasama, yürütme, yargı sistematiğinde güçler ayrılığı çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Türkiye hızla otoriter bir rejime sürükleniyor. Bu gelişmelerden işçi sınıfı şiddetle etkilenecektir. Sendikal hareketin önünde büyük sorumluluklar var. Biz Tez-Koop- İş olarak üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getiriyoruz. Eğitim ve örgütlenme atağımız bunun yansımasıdır” dedi.

 

Ardından Genel Örgütlenme Sekreteri Çağdaş Duyar söz aldı. ” Tez-Koop-İş büyük adımlar atıyor. Sizlerin sendikal yaşama aktif katılımıyla geleceği kazanacağız” dedi. Gebze Şube Başkanı Engin Şimsek ve Bursa Şube Başkanı Bülent Çetin seminerin başarılı ve verimli geçmesi yönünde temennide bulundular. Seminerler 2 gün üzerinden, 4 etapta yürütüldü. Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır “Türkiye nereye gidiyor? Sendikal hareketin görevleri”, Necla Demirci belgesel gösterimi ve ekolojik mücadele , Özlem Şahin Güngör sosyal ve sendikal haklar, Dilek Bulut Mobing nedir? başlıklı sunumları yaptı. Seminerler son derece verimli ve aktif katılımlı gerçekleşti

 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu