Haberler

Genel Başkanımız Osman Gürsu’yu Son Yolculuğuna Uğurladık

Genel Başkanımız Osman Gürsu’yu, dün İstanbul Bayrampaşa Altıntepsi Merkez Camisi’ndeki ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurladık.

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Gürsu’nun cenazesine ailesi, yakınları, sevenleri, Tez-Koop-İş Genel Merkez Yöneticileri, Şube başkan ve yöneticileri, Tez-Koop-İş üyeleri ve çalışanlar, eski genel başkan ve yöneticilerin yanı sıra Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ve emek camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Cenazeye, sendikamızın örgütlü olduğu işyerlerinden çok sayıda çelenk gönderildi.

Gürsu için sendikamız genel merkezinde bir taziye defteri açıldı.

Osman Gürsu 1955 yılında Ankara’da doğdu. 1977 yılında Migros’ta işe başlayan Gürsu, uzun yıllar sendikal mücadelenin içinde yer aldı.

20 yıl süresince görev yaptığı işyerinde sendika işyeri temsilciliği görevini üstlenen Gürsu, 1997-2005 yıllarında İstanbul 4 Nolu Şube Başkan Yardımcılığı, 2005-2007 yıllarında Şube Başkanlığı, 2007-2009 yıllarında Genel Örgütlenme Sekreterliği yaptı.

2011 yılındaki 9. Olağan genel kurulda genel başkanlığa seçilen Osman Gürsu, daha sonra 2015 yılında yapılan 10. Olağan Genel Kurulda yeniden genel başkan oldu.

Gürsu, evli ve 2 çocuk babasıydı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu