Haberler

Gümüldür’de Antalya ve Ankara 4 No’lu Şube Seminerleri Gerçekleştirildi

14-15 Eylül tarihlerinde Antalya ve Ankara 4 Nolu Şubelerin seminerleri yapıldı. 72 işçinin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın yaptı. Aydın, ” Türkiye şiddetli bir ekonomik krize doğru sürükleniyor. Türkiye’nin 403 milyar dolar dış borcu var. Bu borcun büyük kısmı özel sektörün. Sektörün acil ve kısa dönemde ödenmesi gereken borcu 70 milyar dolar. 7. ay sonunda cari açık 25 milyar dolar. Her an Türkiye senkronize bir kriz içine girebilir. Kısaca önümüzdeki günler zor geçecek. Hazırlanmalıyız” dedi.

 

Daha sonra Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ve Levent Koç söz aldı. Özdemir “Şube olarak eğitimlerin sistemli yürütülmesini talep ediyoruz. Antalya Şubenin ayağa kalkması eğitim ve örgütlenmeyle oldu” dedi. Koç, “Geleceğe sendikal eğitimlerle yürüyeceğiz. Saldırıları birlik ve iç örgütlenmeyle aşabiliriz” dedi.

Seminerler 4 etapta yürütüldü. I. Etap Necla Demirci tarafından gerçekleştirildi. Belgesel gösterildi ve ekolojik ve sendikal mücadele birlik işlendi. II. etap dersini Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Türkiye nereye gidiyor? teması ele alındı. III. etapta Yrd. Doçent Fatih Güngör seminer verdi. Sendikal hareketin sorunları üzerine bir sunum yapıldı. IV. bölümde Dilek Bulut sunuş yaptı. Mobing nedir? Mücadele yolları konuları değerlendirildi. Zengin ve renkli geçen seminerlere aktif katılım sağlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu