Eğitim-Araştırma

İzmir 2 No’lu Şubede Eğitim Semineri

İzmir 2 No’lu Şubemize bağlı işyeri sendika temsilcilerinin katıldığı eğitim semineri 26 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Yol-İş Sendikası İzmir 1 No’lu Şube Toplantı Salonunda yapılan eğitim seminerinin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, ekonomik krizin her geçen gün hayatın her alanında varlığını etkili biçimde sürdürdüğünü vurgulayarak sendikaların sorumluluklarının arttığını belirtti. Şen, “Sorunların ağırlığı, kapsamı, düzeyi ve sınırları ne olursa olsun, mutlaka umut vardır, mutlaka çıkış yolu vardır.  Sendikal dayanışmayı geliştirerek, sendikal birliği tüm engellemelere rağmen koruyarak, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarının gerçekleşeceğine ilişkin inançlarımızı, kararlılığımızı ve umutlarımızı güçlendirerek zorlukları aşabiliriz” dedi.

İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Caner Fırat ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı eğitim seminerinde Eğitim Bürosu Müdürü Hasan Aktaş temel sendikal kavramlar, sendikal demokrasi, temsilcilerin görev ve sorumlulukları konusunu;  Haliç Üniversitesi öğretim üyesi iletişim uzmanı M. Kadir Akbulut ise iletişimde temel ihtiyaçlar, zamanın yapılandırılması ve stres konusunu anlattı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu