Eğitim-Araştırma

Kocaeli Şubesi’nde Temsilci Eğitim Seminerleri

Kocaeli Şubesinde 16-17 Ağustos 2021 tarihlerinde iki ayrı temsilci grubuna yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi.

16 Ağustos tarihinde Kocaeli Şubesi Toplantı Salonunda düzenlenen temsilci eğitim seminerine  Gebze Şubesine bağlı özel sektör işyerlerinden temsilcilerimiz katıldı. Seminerin açılışında konuşan Şube Başkanı Engin Şevket Şimşek ve Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, sendikal eğitimin önemine değindiler.

Seminerde Tez-Koop-İş Eğitim Bürosu Müdürü Hasan Aktaş tarafından güncel sendikal gelişmeler ile temsilcinin görev, yetki ve sorumlulukları konuları işlendi. Seminerin öğleden sonraki bölümünde Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen tarafından ücret bordrolarının nasıl değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin bir sunum yapıldı.

17 Ağustos tarihinde düzenlenen ikinci seminere Kocaeli Şubesinde örgütlü kamu işyerlerinden temsilciler katıldı.

Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerin açış konuşmalarını Şube Başkanı Engin Şevket Şimşek ile Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen yaptı. Seminerde  sendikal örgütlenme, ekonomik ve sosyal gelişmeler, işyeri sendika temsilcilerinin görev, yetki ve sorumlulukları konuları ele alındı. Eğitim Bürosu Müdürü Hasan Aktaş tarafından sunulan seminer, sendikal sorunlara ilişkin soru ve cevaplar ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu