Haberler

Korkutamazlar, Yıldıramazlar !

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğünde 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da düzenlenen “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” öncesi 100’ü aşkın insanımızın yaşamını yitirdiği, yaklaşık 500’ünün ise yaralandığı katliam barışa, özgürlüğe ve demokrasiye yapılan açık bir saldırıdır.

Barış ve kardeşlik düşmanları tarafından gerçekleştirilen bu katliam, son dönemde sıklıkla karşılaştığımız provokasyonların yeni bir halkası ve ülkemizi kaosa ve karanlığa götürmek isteyenlerin yeni bir oyunudur.

10 Ekim Ankara Katliamı, tüm yönleriyle en kısa zamanda aydınlığa kavuşturulmalıdır. Bunun için öncelikle yasal bir mitingin güvenliğini sağlayamayan ve bu nedenle katliam ortamının yaratılmasına olanak tanıyan yani sorumluluklarını yerine getirmede ihmali bulunan tüm siyasal sorumlular; görevi, ünvanı, statüsü ne olursa olsun, görevlerinden hemen el çektirilmeli ve haklarında geciktirilmeden kapsamlı yasal soruşturma açılmalıdır.

Emek, Barış ve Demokrasi Mitingine katılmak üzere ülkemizin dörtbir yanından Ankara’ya gelen insanlarımıza yönelik bu alçakça saldırı, emeğe, özgürlüğe, kardeşliğe ve toplumsal dayanışmaya duyduğumuz güveni ve umudu asla zayıflatamayacak ve karartamayacaktır. Bunun için ülkemizin aydınlık geleceğinin güvencesi olan emek, demokrasi ve barış güçleri omuz omuza durmak, tüm insanlık dışı oyunları kararlılıkla bozmak zorundadır.

Saygılarımızla,

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu