Haberler

Migros Tis Törenle İmzalandı

Sendikamız ile MİGROS A.Ş. arasında bağıtlanan 01.05.2014-30.04.2017 yürürlük süreli toplu iş sözleşmesi; 18.11.2014 tarihinde saat 14.00 de Migros A.Ş.nin İstanbul Ataşehirdeki Genel müdürlüğünde; sendikamızı temsilen, sendikamız Genel Başkanı Osman Gürsu, Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Genel Mali Sekreteri Yalçın Çalışkan, Genel Örgütlenme Sekreteri İsmail Aydın , Genel Eğitim Sekreteri Haydar Özdemiroğlu ile Migros işyerlerinde örgütlü şube başkanlarımızın, işvereni temsilen de Genel Müdür Ö.Özgür Tort ve Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç’ın katılımı ile imzalandı.

İmza töreni öncesinde konuşan MİGROS A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort “ İşveren olarak şirket imkanlarını da zorlayarak çalışanları için en iyi sözleşmeyi yapmaya çalıştıklarını, Ancak faaliyette bulundukları parakendecilik alanında özellikle ucuza kalitesiz mal satan yerel veya ulusal ölçekte faaliyet gösteren parakendecilerle mücadele etmenin zorluklarına değinerek, 2015 yılı bizim için kaliteli malın daha ucuza satılabileceğini herkese göstereceğimiz bir yıl olacak “ dedi.

Toplantıda daha sonra söz alan Sendikamız Genel Başkanı Osman Gürsu da en iyi sözleşmenin masada anlaşma ile sonuçlanan sözleşme olduğunu vurguladı. İşçilerin işlerini kaybetme korkusuyla sendikalaşamadıklarını, ülkemizde yaşanan iş cinayetlerinin işçilerin sendikasız çalışmaları ya da işverenlerin aşırı kar hırsıyla daha fazla üretime zorlamalarından kaynaklandığını söyledi. Sendikaların en önemli görevlerinden birinin de üyelerinin iş güvencelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, çalışanların iş güvencelerinin işverenlerin keyfiliklerine bırakılamayacak kadar önemli olduğunu” belirtti.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu