Tez-Koop-İş Sayı: 78

Migros ve Kipa’da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Türkiye’nin en büyük mağazalar zincirini oluşturan Migros ile 2017 yılının ilk aylarında Migros tarafından satın alınan Kipa’da sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı ve 12 Eylül 2017 tarihinde İstanbul’da törenle imzalandı.

Migros ile Kipa’da çalışan üyelerimizi kapsayan 1 Mayıs 2017-31 Aralık 2019 tarihleri arasında yürürlükte kalacak olan yeni dönem toplu iş sözleşmesi imza töreni 18 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da yapıldı.

İlk oturumu 16 Mayıs 2017 tarihinde yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, sendikamız genel merkezi ile şubelerinde temsilcilerle ve üyelerle yapılan görüşmeler sonucu oluşturulan taslak üzerinden başladı.

Migros’un İstanbul Ataşehir’deki Genel Müdürlüğünde düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine sendikamızı temsilen Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Genel Mali Sekreter İsmail Aydın, Genel Örgütlenme Sekreteri Çağdaş Duyar, sendikamız şube başkanları; işvereni temsilen Genel Müdür Ö. Özgür Tort ve Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, Endüstri İlişkileri
ve Destek Hizmetler Direktörü ile M. Serdar Kaşıkçı, Ender Alkaya, K. Emre Görgün katıldı. İmza töreni öncesinde konuşan Migros Genel Müdürü Özgür Tort; toplu iş sözleşmesinin uygar bir görüşme süreci sonucu imzalanmış olmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Tort, bu dönem Kipa işyerleri toplu iş sözleşmesinin aynı anda bağıtlanmış olmasının önemine değinerek toplu iş sözleşmesinin tüm işçilere hayırlı olmasını diledi.

İmza töreninde söz alan Sendikamız Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, toplu iş sözleşmelerinin sendikal hak ve özgürlüklerin temel bir unsuru olduğunu belirtti ve sözleşmenin oluşum sürecinde emek ve katkıları bulunan tüm taraflara; sendikamızın temsilci, yönetici ve uzmanlarına teşekkür etti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu