Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Üyelere Yönelik Eğitim Semineri

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü’nde çalışan sendikamız üyelerine yönelik eğitim semineri 5 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız, Şube idari Sekreteri Selahattin Tilkioğlu, Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız, İşyeri Sendika Baş Temsilcisi Mülayim Çakmak ile Temsilcilerimiz, Ahmet Salim, Hadi Şimşek ve üyelerimiz katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, “Ülkemizin kalkınmasında; gençlerin bilimin ışığında, aydınlık bir geleceğe hazırlanmasında en önde gelen kurumlar üniversitelerdir. Üniversiteler, akademisyenleri, öğrencileri ve emekçileriyle bir bütündür. Sizlere, hem ülkemiz hem de gençlerimiz için verdiğiniz emekler dolayısıyla teşekkür ediyor; Sendikamız çatısı altında sizlerle birlikte yol yürümekten mutluluk duyuyorum.” dedi.

Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız da sendikal eğitimlerin, işyeri sendika temsilcilerimizin bilinç ve bilgi düzeyini yükselteceğini; Sendikamızın yükselen ilerlemesini ve gelişmesini yeni aşamalara ulaştıracağını vurguladı.

Açış konuşmasının ardından Sendikamızın tanıtım filmi izlendi. Devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal yardımlar, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin ve üyelerimizin sorularını cevapladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu