Haberler

Muğla Şubede Temsilci Seminerleri Yapıldı

18-19 Ocak 2016 tarihlerinde, Muğla Şubesinde işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim seminerleri yapıldı.

Seminere Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın ve Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız katıldı. Yıldız seminerin açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında “Muğla Şubesi olarak eğitime başından itibaren ciddi önem verdik. İşçi sınıfı bilinçli olduğu ölçüde haklarını alır ve korur” dedi ve sözü İsmail Aydın’a verdi.

Aydın, Türkiye sendikal hareketi üzerine geniş bir değerlendirme yaparak, Tez-Koop-İş’in yeri ve önemi üzerinde durdu. Türkiye’nin jeo-politik konumuna değinen Aydın, işçi sınıfının önündeki acil görevlerin altını çizdi.

 

Aydın, “Türkiye yakın tarihinin en önemli ve en kritik sürecinden geçiyor. Irak ve Suriye’de iç savaş süreci yaşanıyor. Ortadoğu artık dünyanın merkezi haline geldi. Bu bölgede etnik, dinsel, mezhepsel kutuplaşmalar ekseninde savaşlar ve iç savaşlar yaşanıyor. Türkiye bu cehennemin ortasında. Ekonominin durumu vahim. İşçi sınıfı topyekûn saldırılarla karşı karşıya. Kıdem ihbar tazminatının gaspı, özel istihdam büroları, sistemli güvencesizleştirme taktikleri bunlardan bir kaçı. Artık sınıfın geri çekilecek bir alanı kalmadı. Sürece bilinçli ve örgütlü müdahale etmeliyiz. Sendikanıza, Tez-Koop-İş’e sahip çıkın, bunun anlamı ekmeğinize ve geleceğinize sahip çıkmak demektir. Sizlere güveniyoruz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

18 ve 19 Ocak’ta yapılan seminerlere 85 temsilci katıldı. Seminerler üç ders üzerinden gerçekleştirildi. Konu olarak kısa bir Türkiye değerlendirmesi, sınıfa yönelik saldırılar ve mahiyetleri, temsilcinin sendikal yapı içindeki yeri, görev ve sorumlulukları işlendi. Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır tarafından verilen seminerler sonderece işlevli, interaktif ve katılımlı gerçekleşti. Temsilcilerin büyük bir kısmının yeni ve genç işçilerden oluşması dikkat çekti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu