Haberler

Muğla Şubesi Eğitim Çalışmalarına Devam Ediyor

11 Şubat ve 12 Şubat’ta iki bölümde gerçekleştirilen seminer, 4 ders üzerinden yapıldı. Seminerin açılış konuşmasını Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci ve Şube Başkanı Hüseyin Yıldız yaptı. Rabia Güner Demirci “Muğla Şubesi’nde düzenli eğitimlerimiz devam ediyor. Şubemiz için eğitimler ekmek ve su kadar yaşamsal bir konudur” dedi. Hüseyin Yıldız “Bu bölgede bu zamana kadar işçiden korkuldu, işçi önemsenmedi. Bu yönetimde işçiler şubemizin gerçek sahibidir. Söz ve karar sahibi yalnızca ve yalnızca işçilerdir. Sendikal eğitim, sendikaların çimentosudur. Bu eğitimlerle daha da güçleniyoruz” dedi.

11 Şubat’ta yapılan seminere Migros ve Carrefour’dan 47 üye katıldı. 12 Şubat’ta yapılan seminere de Tansaş ve Carrefour’dan 43 üye işçimiz katıldı. Katılanların çok büyük bir kısmının ilk defa eğitimlere iştirak etmesi dikkat çekiciydi. Seminerleri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi.

Sendikal yapı, işleyiş, Türkiye’de sendikal hareketin durumu, yönelimleri ve Tez-Koop-İş Sendikasının yeri, temel iş hukuku bilgileri seminerde işlenen konular oldu. Büyük dikkat, katılım ve coşku içinde geçen seminer sonunda eller havaya kaldırıldı “BİRLİK, MÜCADELE, ZAFER” sloganlarıyla bitirildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu