Eğitim-Araştırma

Muğla Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Muğla Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 7-8 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Sendikamız Tez-Koop-İş’in sendikal örgütlenme çalışmalarının ve mücadelesinin tüm sarı sendika, işveren ve işveren vekillerinin akıl almaz zorlamaları, baskıları ve engellemelerine karşın dirençle sürdüğünü belirtti. “İşyerlerinde sürdürülen örgütlenme çalışmalarında engellemelere, yıldırmalara ve tüm anti-demokratik baskılara karşı üyelerimizin, işyeri sendika komitelerinde görev alan arkadaşlarımızın ve temsilcilerimizin sabırlı, duyarlı ve içten yaklaşımları unutulmaz özverilerle doludur.” dedi.

Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız da sendikal eğitimlerin, işyeri sendika temsilcilerimizin bilinç ve bilgi düzeyini yükselteceğini; Sendikamızın yükselen ilerlemesini ve gelişmesini yeni aşamalara ulaştıracağını vurguladı.

Açış konuşmasının ardından Sendikamızın tanıtım filmi izlendi.

Film gösterimini takiben Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medyanın sendikal örgütlenmedeki rolü ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin çalışma yaşamındaki önemi ile  ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal yardımlar, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Eğitimin seminerinin ikinci gününde devamında Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır toplu iş sözleşmesi süreçleri ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaparak temsilcilerin sorularını yanıtladı. Dr. Emirali Karadoğan’da sendikacılık ve temsilcilik üzerine verdiği temel eğitimde işyeri sendika temsilcilerinin görevleri ve önemine dair üyeleri bilgilendirdi.

Eğitim semineri sertifika töreni gerçekleştirilerek tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu