Haberler

Real İşçileri Hakkında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

7 Eylül Perşembe günü saat 18.00’da İzmit, Gebze, Bilkent/Ankara ve Fulya/İstanbul’dan Sendikamız Genel Merkezine gelen Şube Başkanları, Şube Yöneticileri, İşyeri Temsilcileri ve öncü işçilerle birlikte Real’de yaşanan gelişmeler değerlendirildi. Bundan sonra nelerin yapılması gerektiği tartışıldı.

Toplantıya Genel Başkanımız Haydar Özdemiroğlu, Genel Yönetim Kurulu Üyeleri ve icra-iflas hukuku konusunda uzman bir akademisyen katıldı.

Genel Başkan yaptığı açış konuşmasında tüm REAL işçilerinin haklarını alana kadar sürecin takipçisi olacağını bu konuda sendika olarak tüm olanakların seferber edileceğini ifade etti.

Real işçilerinin bu zorlu süreçte birlikte hareket etmelerini isteyen Haydar Özdemiroğlu, doğru bir strateji izlenmesi ve sonuç alınması açısından İşçilerin süreci Tez-Koop-İş Sendikası üzerinden takip etmelerinin yararlı olacağını ifade etti.

İcra-İflas konusunda uzman olarak toplantıya çağrılan akademisyenler yaptıkları açıklamada şunları ifade ettiler: “Sendikamız, üyelerimizin haklarını korumak üzere iflas masasına resmi alacak kayıtlarını yaptırmaya başlamıştır. İflas dairesi ile görüşmeler başlatılmış ve iflas tasfiyesini yönetmek üzere iflas idaresinin aday seçimi işlemlerinin hazırlıkları başlatılmıştır” dediler.

Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, süreci üyelerimiz adına takip etmeye devam edeceklerini, üyelerimiz tüm haklarını alana kadar akademik referansı olan uzman hukukçulardan destek almaya devam edeceklerini ifade etti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu