Haberler

Tez-Koop-İş Başkanlar Kurulu Video Konferans Yöntemiyle Toplandı

Tez-Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu 3 Şubat 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle toplanarak genel sendikal sorunlarla yeni dönem toplu iş sözleşmelerini değerlendirdi.

Başkanlar Kurulu toplantısının açılışını yapan Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, Covid-19 salgını ile ülkemizde yaşanan derin ekonomik bunalım ortamında sendikal mücadelenin yeni boyutlarda sürdürüldüğünü belirterek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın işkollarındaki işçi sayıları ile sendikaların üye sayılarına ilişkin 2021 Ocak ayı istatistiklerine göre Tez-Koop-İş’in her türlü baskıya ve engellemelere rağmen 107 bini aşan üye sayısı ile işkolunun en büyük sendikası olmayı sürdürdüğünü belirtti. Özdemiroğlu, örgütlenme çalışmaları nedeniyle yoğun geçen bir dönem yaşandığını vurgulayarak emeği geçen tüm üye, temsilci, yönetici ve sendika uzmanı çalışanlarına teşekkür etti. Sendikal mücadele sürecinin içinde bulunulan koşullarda yeni boyutlarda sürdürüleceğini belirten Genel Başkan, bir yandan toplu iş sözleşmelerine odaklı çalışmaların titizlikle yürütüleceğini diğer yandan  örgütlenme çalışmalarına yeni ivme kazandırılacağını söyledi. Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu demokratik hak ve özgürlüklerle daha iyi yaşama ve çalışma koşulları için sürdürülen mücadelenin birbirlerini tamamladığını ve koşullandırdığını belirterek, sendikalar için 2021 yılının önemli bir yıl olacağını, Tez-Koop-İş’te görevli her sendikacının bunun bilincinde davranarak örgütsel sorumluluklarını yerine getirmek zorunda olduğunu söyledi.

Başkanlar Kurulu’nda yeni dönem toplu iş sözleşmeleri ile örgütlenme çalışmaları konusunda ayrıntılı değerlendirmeler yapılarak üye-sendika ilişkisinin daha da güçlendirilmesi zorunluluğu üzerinde duruldu. 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu