Manşet Haberler

Tez-Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu Burhaniye Eğitim ve Sosyal Tesislerinde…

Sendikamız Başkanlar Kurulu, Balıkesir Burhaniye’de inşaatı devam eden Tez-Koop-İş Burhaniye Eğitim ve Sosyal Tesisini incelemek ve ekonomik, sosyal ve güncel sendikal gelişmeleri değerlendirmek amacıyla 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde toplandı.

Edremit Güre’de, Adrina Otel Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda güncel gelişmelerin ve örgütsel durumun değerlendirildiği Başkanlar Kurulunda, ayrıca kişisel veri güvenliği ve hukuku, sendikal örgüt yapısı ve sosyal medya konularında da öğretim üyeleri tarafından sunumlar yapıldı. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Akçaoğlu “kişisel veri güvenliği”; Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu “kurumsallaşma ve sendikal örgüt yapısı”; Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı Metin İskenderoğlu “sosyal medya” konusunda sunum yaptı. 

Başkanlar Kurulu toplantısında açılış konuşması yapan Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, demokratik hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) standartlarının altında çalışma koşullarının dayatıldığı, ekonomik krizin toplumsal etkilerinin çok daha fazla hissedildiği bir dönemden geçildiğini vurgulayarak sendikal örgütlenmenin önemine değindi. Özdemiroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ocak 2020’de açıklanan sendikaların üye istatistiklerine dikkat çekerek “Sendikamız örgütlenme çalışmalarını hızlı ve etkin biçimde sürdürüyor. Son açıklanan işkolu istatistiklerine göre Sendikamız Tez-Koop-İş, 74 bin 584 üyesiyle yine işkolunun en büyük sendikasıdır. Daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını gerçekleştirmek, sendikal örgütlenmeyi güçlendirmekle olanaklıdır” dedi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu