Haberler

Tez-Koop-İş’li Kadınlar 8 Mart’ta Biraraya Geldiler

Sendikamız kadın üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde biraraya geldi.

Şubelerimizden temsilci düzeyinde katılımın sağlandığı toplantıda, kadın sorunlarına üzerine bildiriler sunuldu. Serbest kürsüde söz alan kadın üyeler deneyim ve dileklerini paylaştı.

Genel Başkanımız Osman Gürsu yaptığı açış konuşmasında “Sizlerin özdeneyimle edindiğiniz bilgileri burada sayı ve istatistiklerle anlatmayacağım. Size anlatacağım, söyleyeceğim en önemli ve bence kıymetli olan söz şudur; “Verdiğiniz mücadele önünde saygı ile eğiliyor, koşulsuz olarak yanınızda olduğumuzu bilin istiyorum” dedi.

Moderatörlüğünü Muğla Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci’nin yaptığı toplantıda, Adana Şube Başkanı Hülya Özcan kadın üyelerimizin sendikal mücadele ve sendikal mekanizmalarda çok daha fazla görev alması konusunda bir sunum yaptı. 8 Mart’ın tarihine ilişkin sunum ise İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Nejla Önder tarafından yapıldı.

Kadın sorunları üzerine hazırlanan 5 temel bildiri üyelerimiz tarafından sunuldu. Çalışma Yaşamı, SSGS ve Kadın bildirisi İstanbul 1 Nolu Şube üyesi Gülcan Çınaroğlu, Kapitalist Kriz ve Kadın bildirisi Antalya Şube üyesi Yasemin Aslı Uçar, Şiddet bildirisi Adana Şube üyesi Özlem Çakır, Savaş bildirisi Antalya Şube üyesi Çiğdem Boyracı, Seçme Seçilme Hakkı ve Temsiliyet bildirisi Muğla Şube üyesi Nafika Kahraman tarafından sunuldu. Sonsöz bildirisi ise Muğla Şube üyesi İnci Sarı tarafından sunuldu.

Program müzik dinletisi ile son buldu.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu