Haberler

Tüzük Değişikliği, İdari ve Mali Kararlar Olağanüstü Genel Kurul Yapıldı

Sendikamızın Tüzük Değişikliği, İdari ve Mali Kararlar Olağanüstü Genel Kurulu, 12 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da Anadolu Hotels Downtown Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığını Genel Sekreter Hakan Bozkurt’un, Divan Başkan Yardımcılıklarını İhsan Aydın ile Ali Özdemir’in, Katip Üyeliğini ise Ebru Cura’nın yaptığı Genel Kurul’un açılışında bir konuşma yapan Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, Tez-Koop-İş Sendikası’nın örgütlenme çalışmaların başarıyla sürdürüldüğünü, 2009 yılında yaklaşık 30 bin olan üye sayısının günümüzde 110 bine ulaştığını vurgulayarak yeni döneme uygun yapılanmanın zorunlu olduğunu belirtti. Özdemiroğlu, örgütlenme süreçlerinde birçok engel ve baskıyla karşılaşıldığını ancak bu sorunların kararlı tutumla aşıldığını söyledi. Sendikal birliği bozucu girişimlere karşı her koşulda duyarlı olunması gerektiğini belirten Genel Başkan, bu girişimlere karşı esneklik gösterilmeyeceğini, Anatüzük hükümlerinin mutlaka titizlikle uygulanacağını açıkladı.

Olağanüstü Genel Kurul daha sonra gündem maddelerine uygun olarak çalışmalarını sürdürerek bir dizi Anatüzük değişikliği gerçekleştirdi.

Olağanüstü Genel Kurulun kapanışında konuşan Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu tüm delegelere teşekkür etti ve sendikamızın yeni dönemde daha da güçleneceğine duyduğu inancı vurguladı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu