Genel

Sendikamız 61 Yaşında! Emek, Demokrasi ve Hak Mücadelemiz Sürüyor…

1951 yılında İpekiş Fabrikası işçilerinin ilk adımlarını attığı, 1955 yılında Sümerbank tezgâhtarlarının devraldığı emek, demokrasi ve hak mücadelemiz, 1962 yılının 26 Kasımında Tez-Büro-İş adıyla resmiyete kavuştu. 1983 yılından bu yana Tez-Koop-İş adıyla geleceğe yürüyen sendikamız, bugün 61 yaşında!

61 yıl boyunca, işçi sınıfının hak ve çıkarları için mücadele eden Tez-Koop-İş Sendikası, özel sektör perakende zincirlerinde, AVM’lerde, baroların büyük çoğunluğunda, meslek odaları ve derneklerde, üniversitelerde ve kamu kurumlarında örgütlenmeye devam ediyor; işkolunun en büyük sendikası olma niteliğini koruyor.

İşçi sınıfı mücadeleleri tarihine, işçilerin birliğine ve eylemin sürekliliğine yaptığı vurgu ile iz bırakan Tez-Koop-İş, 200’ü aşkın işyerinde 130 bine yakın üyesiyle geleceğin eşit ve adil günlerine yürüyor.

Tez-Koop-İş’in, işkolunun en büyük sendikası olmasının; tüm zorlukların, baskı ve engellemelerin arasında büyümeyi ve ilerlemeyi sürdürebilmesinin nedeni açıktır: Sendikamız, imzaladığı toplu iş sözleşmeleriyle, çıktığı grevlerle, yaptığı açıklamalarla, düzenlediği eylem ve etkinliklerle işçi ve emekçilerin haklarını savunmaktaki kararlı duruşundan ödün vermediğini göstermekte; sınıf temelli yaklaşımını koruyarak güçlenmektedir.

1962’nin 26 Kasımından bu yana, “Emek, en yüce değerdir.” diyen; işçi sınıfının çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirmek için çaba gösteren tüm üyelerimizi, yöneticilerimizi ve çalışma arkadaşlarımızı sevgi ve saygı ile anıyoruz.

Nice on yıllara, umutla, güvenle, omuz omuza yürüyeceğimizi, demokratik ve sendikal hakların ısrarlı savunucuları olmaktan vazgeçmeyeceğimizi biliyor; eşit, sömürüsüz, adil bir dünyada, barış içinde yaşayacağımız yarınlara sendikal mücadelemizle erişeceğimize inanıyoruz.

Dostluk ve dayanışma ile…
Birlikte ve daima omuz omuza…

Tez-Koop-İş Sendikası
Genel Yönetim Kurulu

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu