Uluslararası

UNI Ticaret Küresel Yürütme Komitesi Toplantısı

Sendikamızın üye olduğu uluslararası sendikal federasyon UNI Küresel Sendikal Birlik’in Ticaret Küresel Yürütme Komitesi toplantısı İspanya’nın Barselona kentinde 20-22 Ocak 2020 tarihlerinde İspanya İşçi Komisyonları Konfederasyonu (CCOO) Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya Tez-Koop-İş’i temsilen Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, Genel Sekreter Hakan Bozkurt ve sendika danışmanı Emirali Karadoğan katıldı.

Açılış konuşmalarından sonra yürütme kurulunun gündemi okunarak onaylandı. Toplantının sonraki bölümlerinde ticaret sektörünün karşı karşıya kaldığı ve kalacağı dijitalleşme, e-ticaret, platform ekonomisi, iklim krizi gibi temel sorunlarla ilgili kapsamlı sunumlar yapıldı.

Diğer yandan Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Genel Sekreteri Hakan Bozkurt ve sendika danışmanı Emirali Karadoğan,  eski eşi tarafından öldürülen bir kadın işçi için 20 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen eyleme katıldı. Eylemde yapılan konuşmada kadın cinayetlerine karşı tepki gösterilmesinin zorunlu olduğu vurgulandı. 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu