Uluslararası

UNI Ticaret Küresel Yürütme Komitesi Toplantısı Cape Town’da Yapıldı

UNI Ticaret Küresel Yürütme Komitesi’nin yıllık toplantısı, Güney Afrika’nın Cape Town kentinde 13-15 Şubat tarihleri arasında düzenlendi.

Tez-Koop-İş Sendikası’nı Genel Mali Sekreterimiz İsmail Aydın ile Dış İlişkiler Uzmanımız Deniz Bozdemir’in temsil ettiği toplantıda, UNI Ticaret’in Amerika, Afrika, Avrupa ve Asya& Pasifik bölgelerinden üye sendikalar yer aldı.

Küresel ittifakların geleceğinin hipermarket, hazır giyim ve elektronik ticaret sektörleri açısından ayrı ayrı ele alındığı toplantıda, bu sektörlere ilişkin araştırmalar paylaşıldı. Toplantıda, mayıs ayında ikincisi yürürlüğe girecek Bangladeş Anlaşması’na ilişkin güncellemeler ele alındı.

Elektronik ticaret devi Amazon’un perakende sektöründe yarattığı değişimin rakipleri ve tüketiciler açısından değerlendirildiği toplantıda, ayrıca, UNI Ticaret üyelikleri, bütçe ve 2018 çalışma planı görüşüldü.

UNI Küresel Sendika’nın haziran ayında İngiltere’nin Liverpool kentinde gerçekleşecek “5. UNI Küresel Dünya Kongresi”ne ilişkin hazırlıklar gözden geçirildi.

Komite üyeleri, toplantının son gününde, Afrika’nın en büyük perakende dağıtım şirketi Shoprite Checkers’ın yeni dağıtım merkezini ziyaret etti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu