Ankara 4 Nolu Şubemizde Ücret Hesaplamaları Eğitimi Yapıldı

Ankara 4 Nolu Şubemizde 26 Mayıs 2014 Salı Günü Migros Ticaret A.Ş. işyerlerinde çalışan Sendika temsilcilerimize eğitim semineri düzenlendi.

Şube Başkanı Levent KOÇ, açılış konuşmasında Sendikamızın eğitime verdiği önemi anlatarak, "çalışanların yasalardan kaynaklanan hakları konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğini ve güncel gelişmeler konularında da bilgilendirilmelerinin Sendikamızın öncelikleri arasında yer aldığını" söyledi.

Eğitimde Sendikamız Danışmanı İbrahim Bildik, "ücret, ücretlerin vergilendirilmesi ve sigorta primleri karşısındaki konumu, net ve brüt ücret hesaplamaları" konularında bilgi verdi.

ANKARA 4 NO’LU ŞUBE KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Ankara 4 No’lu Şubede Kadın Komisyonu aylık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sendikamız Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır ve Sendikamız Eğitim Bürosu çalışanı Müberra Allahverdi katıldı.

Dünyada ve Türkiye’de kadına yönelik şiddet, kadın kıyımı, kadın mücadelesi ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine yürütülen tartışmadan sonra 8 Mart programı belirlendi ve görev dağılımı yapıldı.

Ankara 4 No’lu Şubede Kadın Komisyonu çalışmaları periyodik olarak sürdürülmeye devam ediliyor.

Ankara 4 Nolu Şube’de TİS Eğitimi Yapıldı

Ankara 4 Nolu Şube’ye bağlı 40’a yakın işyeri temsilcisinin katıldığı eğitim semineri gerçekleştirildi.

4 ders saati üzerinden yürütülen seminerde toplu sözleşme süreci, toplu sözleşme içeriği, sınıf mücadelesinde toplu sözleşmenin yeri konuları işlendi. İşçi arkadaşların aktif katılım sağladığı seminer, Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi.

Ayrıca, 2013 yılında oluşturulan kadın komisyonu yenilendi. Bugünden bir sonraki yılın çalışmaları yönünde program oluşturuldu. Kadın Komisyonu için ayrı bir eğitim programı yapılması kararı alındı.

Ankara 4 Nolu Şubede sistematik eğitimler devam edecek. Bir sonraki eğitimin Ocak 2015’de yapılması planlandı.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img